96%
98%
❄️ Ako pripraviť jazierko na zimu? Spísali sme ✅ kontrolný zoznam + časté otázky

Filtrácijské baktérie do jazierka

Záhradné jazierko je oázou pokoja a relaxácie, ale aj komplexným ekosystémom, ktorý vyžaduje správnu starostlivosť. Jedným z kľúčových prvkov pre udržanie vody v jazierku čistej a zdravej sú filtračné baktérie. Tieto mikroorganizmy zohrávajú nenahraditeľnú úlohu v biologickom rozklade odpadových látok a udržiavaní rovnováhy v prostredí jazierka.

4 položiek celkom
Filter pond 100g copy
Tip
€10,55
Štartovacie baktérie k rýchlemu spusteniu biologickej filtrácie, objem jazierka do 10 m3
121008002
Filter pond 300g copy
Tip
€21,76
Štartovacie baktérie k rýchlemu spusteniu biologickej filtrácie, objem jazierka do 50 m3
123008002
Filter pond 500g copy
Tip
€39,93
Štartovacie baktérie k rýchlemu spusteniu biologickej filtrácie, objem jazierka nad 50 m3
125008002
Filter pond 1000g copy
Novinka
€71,29

Štartovacie baktérie k rýchlemu spusteniu biologickej filtrácie, objem jazierka do 150 m3

121000802

Filtračné baktérie do jazierok

Filtračné baktérie sa v jazierku prirodzene usadzujú na rôznych povrchoch, najmä na substráte, kameňoch a v biologických častiach jazierkových filtrov. Ich hlavnou úlohou je rozkladať amoniak a dusitany, ktoré vznikajú z odpadových produktov rýb a iných obyvateľov jazierka. Vďaka svojej činnosti premieňajú tieto potenciálne škodlivé látky na menej toxické dusičnany, čo prispieva k zdraviu a pohode všetkých obyvateľov jazierka.

Pre novo založené jazierka alebo po väčších zásahoch, ako je napríklad výmena vody, môže byť vhodné pridať do jazierka kultúry filtračných baktérií. Tieto kultúry pomáhajú rýchlejšie nastoliť biologickú rovnováhu a zabezpečujú, že jazierko je čo najskôr pripravené pre svojich obyvateľov.

Správna údržba a podpora filtračných baktérií v jazierku je základom pre jeho zdravie a krásu. Vďaka nim môže byť voda v jazierku priehľadná, čistá a bez zápachu, čo vytvára ideálne prostredie pre ryby, rastliny a ďalších obyvateľov.

Medzi ďalšie často vyhľadávané nesnáze a filtre patria: čierna riasa v bazéne, zelená voda v akváriu, alebo tiež červená riasa v bazéne