96%
98%

Liečivá pre ryby

Každý rybár chovajúci ryby by mal mať po ruke univerzálny prostriedok na rýchle riešenie problému so zdravotným stavom rýb. S ochorením rýb v jazierku sa stretol asi každý chovateľ. Výskyt rôznych chorôb je takmer celoročný.

Obzvlášť v jarných mesiacoch a pri pridávaní nových rýb do jazierka bez predchádzajúcej karantény sa často objavujú zdravotné komplikácie. Tieto problémy sa môžu prejaviť rôznymi spôsobmi - od rýb s plesňami a škvrnami po tele, cez ryby plávajúce pri hladine alebo sa trenúce o fóliu a kamene, až po ryby, ktoré sú apatické a odmietajú potravu. Tieto príznaky nemusia nutne znamenať koniec pre vaše ryby, ak sú včas a správne riešené.

Aké liečivá pre ryby zvoliť?

  1. Účinným liečivom pre ryby je Medic Pond - širokospektrálny prípravok proti parazitom a plesniam na rybách. Prípravok sa tiež používa ako prevencia proti zavlečeniu chorôb pri kúpe nových ryb. Dokáže tak rybu vyliečiť a zachrániť zvyšok rybiej obsádky pred nákazou.

  2. Po liečbe, ale aj ako prevenciu chorôb ryb, hlavne vírusových nákaz, odporúčame používať rybie probiotiká Probiotic Pond.

🌾TIP: Prečítajte si o tom - Aké je najlepšie krmivo pre ryby a ako mať zdravé ryby v záhradnom jazierku.

4 položiek celkom
Medic pond 1l copy
Tip
€19,07

Širokospektrálny prípravok pôsobiaci antibakteriálne, proti parazitom a proti plesniam u rýb.

511000802
Probiotic pond 500g copy
Tip
€26,73

Probiotické baktérie pre zdravé ryby.

  • Balenie 500g = pre jazierka s objemom 50m3
  • Zlepšujú obranyschopnosť rýb proti chorobám a vírusom
  • Efektívne v rôznych podmienkach
  • Jednoduché dávkovanie
135008002
Medic pond 3l copy
Tip
€44,65

Širokospektrálny prípravok pôsobiaci antibakteriálne, proti parazitom a proti plesniam u rýb.

513000802
Probiotic pond 1000g copy
Tip
€51,15

Probiotické baktérie pre zdravé ryby.

  • Balenie 1000g = pre jazierka s objemom 100m3
  • Zlepšujú obranyschopnosť rýb proti chorobám a vírusom
  • Efektívne v rôznych podmienkach
  • Jednoduché dávkovanie
131000802

Lieky pre ryby

Liek pre ryby Medic Pond je kombináciou troch širokospektrálne pôsobiacich látok, účinkuje antiparaziticky, antibakteriálne a antimykoticky. Prípravok pôsobí proti baktériám spôsobujúcim napríklad infekčnú vodnatelnosť alebo rozklad plutiev, parazitom (Ichtyophtyrius, Ichtyobodo, Piscinoodinium, Chilodonella, Gyrodactylus atď.) a plesniam (povrchové zaplesnenie ryb atď.).

🌾TIP: V Home Pond sme špecialisti na záhradné jazierka a pomôžeme vám s radou problémov a otázok ako je prevencia chorôb ryb, akútne lieky pre ryby, sezónne baktérie,  rybie probiotické baktérie, ale tiež s starostlivosťou o jazierkové ryby s dopravou zadarmo od 90 €.