96%
98%
❄️ Ako pripraviť jazierko na zimu? Spísali sme ✅ kontrolný zoznam + časté otázky

Akútna liečivá pre ryby

Prípravok rieši väčšinu chorôb a infekcií okrasných rýb v jazierku. Medic Pond pôsobí proti parazitom, plesniam, a aj bakteriálnym infekciám. Účinné zložky y v medikamentu sa časom prirodzene odbúrajú z vodného prostredia. Prípravok sa dá použiť ako preventívne ošetrenie pri karanténe novo nakúpených rýb a tým sa eliminuje riziko zavlečenia chorôb do jazierka.

2 položiek celkom
Medic pond 1l copy
Tip
€19,07

Širokospektrálny prípravok pôsobiaci antibakteriálne, proti parazitom a proti plesniam u rýb.

68
Medic pond 3l copy
Tip
€44,65

Širokospektrálny prípravok pôsobiaci antibakteriálne, proti parazitom a proti plesniam u rýb.

71

Naliehavé léky pre ryby

Každý jazierkar chovaliaci ryby by mal mať po ruke univerzálny prostriedok na rýchle riešenie problému so zdravotným stavom rýb. S ochorením rýb v jazierku sa stretol asi každý chovateľ. Výskyt rôznych chorôb je takmer celoročný. Najčastejšie vznikajú problémy so zdravím rýb v jarných mesiacoch a pri obstaraní nových rýb bez vykonanej karantény.

Určite ste následne riešili problém s rybou, ktorá bola zaplesnivená, mala škvrny po tele, plávala pri hladine alebo sa otierala o fóliu a kamene, bola apatická a neprijímala potravu. Nie vždy to musí znamenať pre rybu definitívny koniec. 

Liečivo pre ryby Medic Pond je kombináciou troch širokospektrálne pôsobiacich látok, účinkuje antiparaziticky, antibakteriálne a antimykoticky. Prípravok pôsobí proti baktériám spôsobujúcim napríklad infekčnú vodnatelnosť alebo rozklad plutiev, parazitom (Ichtyophtyrius, Ichtyobodo, Piscinoodinium, Chilodonella, Gyrodactylus atď.) a plesniam (povrchové zaplesnivenie rýb atď.). Prípravok sa tiež používa ako prevencia proti zavlečeniu choroby pri kúpe nových rýb. Dokáže tak rybu vyliečiť a zachrániť zvyšok rybího osadenstva pred nákazou.