96%
98%
Ako pripraviť jazierko na jar? ✅ Kontrolný úlohovník ZADARMO pre vás!

Krmivo pre jesetery

Krmivo pre jesetre je vyrobené z kvalitnej rybej múčky a rybieho oleja, čo zabezpečuje vysoký obsah bielkovín a tukov pre dobré zdravie a rast jeseterov. Veľkosť granúl je ideálna ako pre malé, tak pre veľké ryby, ktoré dávajú prednosť jemnejšiemu krmivu. Krmivo obsahuje všetky potrebné živiny a látky pre zdravý rast a silnú imunitu rýb, vrátane vitamínov A, D, E, C a ďalších dôležitých minerálov. 

Posledných niekoľko rokov sa práve jesetre stali veľmi populárnou rybou v záhradných jazierkach. Táto starobylá ryba sa živí hlavne potravou živočíšneho pôvodu. Spodné umiestnenie úst jeseterov naznačuje, že potravu vyhľadáva primárne na dne a preto sú granule pre jesetre potápavé.

Ako správne kŕmiť jesetre?

  • Jesetre sú dno žijúce ryby, a preto je dôležité používať potápavé krmivo, ktoré k nim ľahko doputuje.
  • Množstvo krmiva by malo zodpovedať počtu a veľkosti jeseterov vo vašom jazierku. Všeobecne platí, že jesetre by mali byť kŕmené 2-3 krát denne v množstve, ktoré dokážu skonzumovať behom niekoľkých minút. V chladnejších mesiacoch, keď sa metabolizmus rýb spomaľuje, je potrebné množstvo krmiva znížiť.
  • Počas kŕmenia venujte pozornosť správaniu a zdraviu jeseterov. Je to ideálny čas na to zistiť, či sú všetky ryby zdravé a aktívne sa zúčastňujú kŕmenia.
  • Uistite sa, že kvalita vody je na optimálnej úrovni. Nadmerné kŕmenie môže viesť k hromadeniu odpadov a zhoršeniu kvality vody, čo môže negatívne ovplyvniť zdravie jeseterov.
2 položiek celkom
jeseter Home pond Stör
Novinka Tip
€9,19

Vysoko kvalitné potápavé kŕmenie pre jesetery.

70000010
Stör 3kg Home pond
Novinka
€26,16

Vysoko kvalitné potápavé kŕmenie pre jesetery.

70000013

Kŕmenie pre jesetre

Jeseter je ryba, ktorá žije väčšinou na dne, kde vyhľadáva potravu. Má na to prispôsobený rypec a štyri hmatové brady. Krmivo pre jesetera je viac energetické, pretože ryba neustále pláva a je aktívna po celý rok. 

Ak máte v jazierku aj kaprovité ryby, ako je KOI kapr alebo karas, tak sa často stáva, že sa do granúl pustia a jeseterom ich veľa nezostane. Jednoduchý trik je sypať ich priamo na dno jazierka cez plastovú trubku jeseterom takmer pod brady.

TIP: V Home Pond sme špecialisti nielen na záhradné jazierka, ale tiež vám pomôžeme s radou problémov ako je pleseň na rybách, úhyn ryb v jazierku, ale tiež s celkovou starostlivosťou o jazierkové ryby s dopravou zadarmo od 90 €.