96%
98%
❄️ Ako pripraviť jazierko na zimu? Spísali sme ✅ kontrolný zoznam + časté otázky

Prevencia chorôb rýb

Probiotické baktérie pre ryby zlepšujú celkovo zdravotný stav a prispievajú k väčšej odolnosti voči rade chorôb. Tiež podporujú trávenie a zlepšujú vstrebávanie živín. Špeciálne navrhnuté zloženie pre ryby v záhradných jazierkach. Pravidelným dávkovaním probiotík sa predchádza vzniku nevyliečiteľných vírusových infekcií, ktoré často vedú k úmrtiu mnohých rýb.

2 položiek celkom
Probiotic pond 500g copy
Tip
€26,73

Probiotické baktérie pre zdravé ryby.

135008002
Probiotic pond 1000g copy
Tip
€51,15

Probiotické baktérie pre zdravé ryby.

131000802

Ochrana pred chorobami ryb

Je známe, že bohatá črevná mikroflóra rýb produkuje látky, ktoré v krvní plazme pomáhajú stimulovať imunitnú odozvu na vírusy, ktoré vyvolávajú neliečiteľné choroby ako jarná víremia alebo KOI herpes vírus. Tieto uvedené vírusové infekcie rýb sprevádza bohužiaľ vysoká mortalita až cez 95 %. Ako rozpoznať jednotlivé vírusové infekcie si môžete prečítať v článku Čo sú rybie probiotiká Probiotic Pond a aký majú vplyv na choroby rýb?

Pravidelné dávkovanie baktérií Probiotic Pond priamo do vody alebo ako suplementácia (obohatenie) krmnej dávky pri kŕmení rýb, vedie k celkovej lepšej kondícii, väčším prírastom a lepšiemu zafarbeniu rýb. Rýby lepšie zvládajú prezimovanie a stresové podmienky napríklad ako veľké horúčavy so znížením rozpusteného kyslíka vo vode.