96%
98%

Prevencia chorôb rýb

Jazierko vo vašej záhrade môže byť oázou pokoja a krásy, ale len ak sú vaše ryby zdravé. S našimi probiotickými prípravkami Probiotic Pond od Home Pond vašim rybám zabezpečíte silný imunitný systém.

Je známe, že bohatá črevná mikroflóra ryb produkuje látky, ktoré v krvnej plazme pomáhajú stimulovať imunitnú odpoveď na vírusy, ktoré vyvolávajú neliečiteľné ochorenia ako jarnej vírémie či KOI herpes vírus. Tieto uvedené vírusové infekcie ryb sprevádza bohužiaľ vysoká mortalita nad 95 %. 

Ako na prevenciu chorôb rýb?

Rybí probiotické baktérie zvyšujú počet baktérií v črevnej mikroflóre a posilňujú celkovo mikroflóru rybieho tela. To všetko vedie k lepšej imunizácii a odolnosti ryb voči vonkajším vplyvom, či už na patogény potenciálnych ochorení či odolnosť voči stresovým faktorom. Naše probiotiká sú ideálne pre akútnu liečbu aj dlhodobú prevenciu, a to pre všetky typy záhradných jazierok a ryb, vrátane jesetrov a KOI kaprov.

🌾TIP: Ako rozpoznať jednotlivé vírusové infekcie si môžete prečítať v článku - Čo sú rybí probiotiká Probiotic Pond a aký majú vplyv na choroby ryb? 

2 položiek celkom
Probiotic pond 500g copy
Tip
€26,73

Probiotické baktérie pre zdravé ryby.

  • Balenie 500g = pre jazierka s objemom 50m3
  • Zlepšujú obranyschopnosť rýb proti chorobám a vírusom
  • Efektívne v rôznych podmienkach
  • Jednoduché dávkovanie
135008002
Probiotic pond 1000g copy
Tip
€51,15

Probiotické baktérie pre zdravé ryby.

  • Balenie 1000g = pre jazierka s objemom 100m3
  • Zlepšujú obranyschopnosť rýb proti chorobám a vírusom
  • Efektívne v rôznych podmienkach
  • Jednoduché dávkovanie
131000802

Probiotiká pre ryby

Pravidelné dávkovanie baktérií Probiotic Pond priamo do vody alebo ako suplementácia (obohatenie) krmnej dávky pri kŕmení ryb, vedie k celkovo lepšej kondícii, väčším prírastkom a lepšiemu zafarbeniu ryb. Ryby lepšie zvládajú prezimovanie a stresové podmienky napríklad ako veľké horúčavy so znížením rozpusteného kyslíka vo vode.

🌾TIP: V Home Pond sme špecialisti na záhradné jazierka a pomôžeme vám s radou problémov a otázok ako sú akútne liečivá pre ryby, krmivá pre jazierkové ryby, krmivá pre jesetre, ale tiež s čistením jazierok s dopravou zadarmo od 90 €.