96%
98%

Rybie parazity

Takmer každý majiteľ jazierka sa stretol s rybou, ktorá bola zaplesnená, mala škvrny po tele, plávala pri hladine alebo sa odierala o fóliu a kamene. Na vine môžu byť napríklad rybie parazity, ktoré sa objavujú najčastejšie na jar, keď sú ryby oslabené po dlhej zime. Nie vždy to musí znamenať pre rybu definitívny koniec. Parazity rýb zničí skvele  akútne liečivo pre ryby Medic Pond. Obsahuje kombináciu troch širokospektrálne pôsobiacich látok, účinkuje antiparaziticky, antibakteriálne a antimykoticky. Na prevenciu ochorení rýb, vrátane tých parazitárnych, odporúčame rybie probiotické baktérie Probiotic Pond.

🌾TIP: Prečítajte si článok v našom magazíne - Čo sú to rybie probiotiká a aký majú vplyv na choroby rýb v jazierku?

Paraziti na rybách

Liek Medic Pond pôsobí ako proti parazitom (Ichtyophtyrius, Ichtyobodo, Piscinoodinium, Chilodonella, Gyrodactylus a i.), tak proti baktériám spôsobujúcim napríklad infekčnú vodnateľnosť či rozklad plutiev, a plesniam (povrchové zaplesnenie rýb a i.). Prípravok sa tiež používa ako prevencia proti zavlečeniu choroby pri kúpe nových rýb. Dokáže tak rybu vyliečiť a zachrániť zvyšok rybej obsádky pred nákazou.

🌾TIP: V Home Pond sme špecialisti na záhradné jazierka a pomôžeme vám s radom otázok a problémov, napríklad so zakalenou vodou, s problémami s penou na hladine jazierkas vysokým pH vody nebo s vláknitou riasou, navyše s dopravou zadarmo od 90 €.