96%
98%
Ako pripraviť jazierko na jar? ✅ Kontrolný úlohovník ZADARMO pre vás!

Pleseň na rybách

Na jar sa bohužiaľ často stretávame s problémom plesne na rybách v jazierkach. Mnohí majitelia jazierok môžu potvrdiť, že videli ryby s plesňou, škvrnami na tele, ktoré plávali pri hladine alebo sa otierali o fóliu a kamene. Avšak to nemusí nutne znamenať smrteľný osud pre postihnutú rybu.

4 položiek celkom
Medic pond 1l copy
Tip
€19,07

Širokospektrálny prípravok pôsobiaci antibakteriálne, proti parazitom a proti plesniam u rýb.

511000802
Probiotic pond 500g copy
Tip
€26,73

Probiotické baktérie pre zdravé ryby.

135008002
Medic pond 3l copy
Tip
€44,65

Širokospektrálny prípravok pôsobiaci antibakteriálne, proti parazitom a proti plesniam u rýb.

513000802
Probiotic pond 1000g copy
Tip
€51,15

Probiotické baktérie pre zdravé ryby.

131000802

Hubové infekce na rybách

Na boj s plesňou na rybách odporúčame výrobok Medic Pond. Vďaka kombinácii troch širokospektrálnych látok tento prípravok pôsobí antiparaziticky, antibakteriálne a proti plesniam. Je účinný proti rôznym baktériám, parazitom, ako sú Ichtyophtyrius, Ichtyobodo a ďalším, a tiež proti povrchovým plesniam na rybách. Medic Pond je tiež skvelým preventívnym prostriedkom, najmä pri nákupe nových ryb, aby sa predišlo možnému zavlečeniu choroby do jazierka. Vďaka tomuto prípravku môžete nielen vyliečiť postihnutú rybu, ale tiež chrániť ostatné ryby v jazierku pred možnou nákazou.

Je dôležité si uvedomiť, že plesň sa často objavuje v období jari, keď sú ryby oslabené po zime. Zlé zaobchádzanie s rybami, napríklad dotýkanie sa ryb suchými rukami alebo hrubé zaobchádzanie s podberákom, môže spôsobiť odreniny a následné zaplesnenie. Okrem Medic Pond je vhodné aplikovať aj probiotikum Probiotic Pond, ktoré podporuje celkovú imunitu ryb a pomáha v boji proti plesniam.