96%
98%

Vysoké pH vody

Správna regulácia pH vody v jazierku a udržiavanie vhodnej chemickej rovnováhy môže predísť problémom, hlavne v oblasti rastu rias. Kľúčovým ukazovateľom je pH vody. Mnoho jazierok má sklony k vyšším pH hodnotám, čo vytvára alkalické prostredie. Toto môže byť dôsledkom zdrojovej vody, prítomnosti organických živín a ich rozpadu, alebo použitím kameňov, ktoré reagujú alkalicky. Ideálne pH by malo byť medzi 6,5 a 8.

3 položiek celkom
pH Minus pond 1600g copy
Tip
€8,53
Znižuje pH vody v jazierku na optimálnu hodnotu
611600802
Tester pH Pond – Na meranie pH vody
Novinka Tip
€10,95

Tester pH Pond je efektívny a presný kvapkový tester na meranie pH vody v záhradnom jazierku.

  • 120 meraní v jednom balení
  • Vreckový systém na presné meranie
  • Ideálne pre rýchlu a efektívnu kontrolu pH
  • Jednoduché použitie bez potreby špeciálneho vybavenia
60000099
pH Minus pond 4000g copy
Tip
€18,07

Znižuje pH vody v jazierku na optimálnu hodnotu.

614000802

Vysoká hodnota pH vody

Ak je pH vody v jazierku príliš vysoké, môže to poškodiť čerpadlá kvôli vzniku minerálnych usadenín a predovšetkým môže ohroziť ryby v dôsledku toxického amoniaku nerozpustného vo vode. Vďaka produktu pH minus Pond môžete upraviť pH vody na optimálnu hodnotu.

Vysoké pH môže byť spôsobené zdrojovou vodou alebo typom kameňov v jazierku. Voda zo studne často má vyššie pH, ale aj voda z čistiarní môže mať zvýšené pH, najmä ak pochádza z krasových oblastí. Kamene, ako sú dolomit a vápenec, môžu tiež zvyšovať pH. Vysoké pH je rizikové pre ryby, pretože zvyšuje koncentráciu toxického amoniaku. Pre presné meranie pH je odporúčané používať kvalitné testery, či už kvapkové alebo elektronické. Na nastavenie ideálneho pH medzi 6,5 a 8 odporúčame použiť pH minus Pond.