96%
98%
Ako pripraviť jazierko na jar? ✅ Kontrolný úlohovník ZADARMO pre vás!

Chov jeseterov

Jeseterovia sú fascinujúce ryby s dlhou históriou a sú známi svojou výnimočnou dĺžkou života a unikátnym vzhľadom. Chov jeseterov vyžaduje špecifické podmienky a hlboké vedomosti o ich potrebách. Tieto ryby preferujú chladnejšie vody a potrebujú dostatok priestoru na plávanie, preto je ideálne mať pre nich väčšie nádrže alebo rybníky.

 

4 položiek celkom
jeseter Home pond Stör
Novinka Tip
€9,19

Vysoko kvalitné potápavé kŕmenie pre jesetery.

176
Medic pond 1l copy
Tip
€19,07

Širokospektrálny prípravok pôsobiaci antibakteriálne, proti parazitom a proti plesniam u rýb.

511000802
Stör 3kg Home pond
Novinka
€26,16

Vysoko kvalitné potápavé kŕmenie pre jesetery.

197
Medic pond 3l copy
Tip
€44,65

Širokospektrálny prípravok pôsobiaci antibakteriálne, proti parazitom a proti plesniam u rýb.

513000802

Chov jeseterov

Jeseterovia sú dnové ryby, čo znamená, že trávia väčšinu svojho času na dne. Je dôležité zabezpečiť im piesočnaté alebo jemne štrkovité dno, kde môžu prehľadávať potravu. Ich strava by mala byť bohatá na bielkoviny a mala by zahŕňať živé alebo mrazené krmivo, ako sú červy, korýše alebo malé rybky. Dôležitá je tiež pravidelná kontrola kvality vody, pretože jeseterovia sú citliví na zmeny v chemickej skladbe vody.

Chov jeseterov môže byť náročný, ale tiež veľmi odmeňujúci. Tieto ryby môžu dosiahnuť veľké rozmery a stať sa skutočnými "kráľmi" vášho rybníka alebo akvária. Ak sa rozhodnete pre chov jeseterov, odporúča sa konzultovať sa so špecialistami alebo sa zapojiť do komunity chovateľov, kde môžete získať cenné rady a tipy.