96%
98%
Ako pripraviť jazierko na jar? ✅ Kontrolný úlohovník ZADARMO pre vás!

Parazity akvarijných rýb

Akvarijné ryby, rovnako ako všetky živé organizmy, môžu byť postihnuté rôznymi parazitmi. Tieto malé organizmy sa môžu na rybách živiť, čo môže viesť k rôznym zdravotným problémom, vrátane straty farby, opuchov, vredov alebo nezvyčajného plávania. Medzi bežné parazity akvarijných rýb patria Ichthyophthirius multifiliis (často označovaný ako "Ich" alebo biela bodka) a rôzne druhy helmintov a prvokov.

2 položiek celkom
Medic pond 1l copy
Tip
€19,07

Širokospektrálny prípravok pôsobiaci antibakteriálne, proti parazitom a proti plesniam u rýb.

511000802
Medic pond 3l copy
Tip
€44,65

Širokospektrálny prípravok pôsobiaci antibakteriálne, proti parazitom a proti plesniam u rýb.

513000802

Parazity akvarijných rýb

Prevencia je kľúčová pre ochranu akvarijných rýb pred parazitmi. Odporúča sa pravidelne kontrolovať ryby na prítomnosť parazitov, udržiavať čistotu akvária a v prípade novo zakúpených rýb ich umiestniť do karantény, skôr než ich pridáte k ostatným rybám. Ak si všimnete prítomnosti parazitov u vašich rýb, je dôležité čo najskôr konzultovať sa so špecialistom a začať vhodnú liečbu.

Liečba parazitov u akvarijných rýb môže zahŕňať špeciálne lieky, ktoré sa pridávajú do vody, alebo liečebné kúpele. Vždy je dôležité postupovať podľa odporúčaní špecialistu a dbať na to, aby liečba bola čo najúčinnejšia a zároveň bezpečná pre ryby.