96%
98%

Plesň rýb

Plesň rýb je ochorenie, ktoré môže postihnúť ako sladkovodné, tak morské ryby. Prejavuje sa ako biele alebo sivé škvrny alebo výrastky na tele ryby, ktoré môžu pripomínať bavlnené chumáče. Tieto príznaky nielenže spôsobujú estetické problémy, ale môžu tiež spôsobiť zdravotné komplikácie u postihnutých rýb.

 

2 položiek celkom
Medic pond 1l copy
Tip
€19,07

Širokospektrálny prípravok pôsobiaci antibakteriálne, proti parazitom a proti plesniam u rýb.

511000802
Medic pond 3l copy
Tip
€44,65

Širokospektrálny prípravok pôsobiaci antibakteriálne, proti parazitom a proti plesniam u rýb.

513000802

Plesň rýb

Príčinou plesne je zvyčajne oslabený imunitný systém ryby, často v dôsledku stresu, zlej kvality vody alebo nesprávneho kŕmenia. Prevencia je najlepším riešením: pravidelné testovanie vody, správna výživa a minimalizácia stresových faktorov môžu výrazne znížiť riziko výskytu plesne. Ak je však ryba už postihnutá, je dôležité čo najskôr začať liečbu špeciálnymi protiplesňovými liekmi.

Rýchla intervencia a správna starostlivosť sú kľúčové pre zabezpečenie zdravia a pohody rýb. Včasná liečba môže zabrániť šíreniu plesne a zabezpečiť dlhovekosť a zdravie vašich rýb.

Medzi ďalšie často vyhľadávané filtre a otázky patria tiež otázky týkajúce sa vecí, ako je: čierna riasa v jazierku, zakalená voda v jazierku alebo tiež vitamíny pre ryby