96%
98%

Jar aneb začiatok, od ktorého sa odvíja zvyšok sezóny.

Jarná údržba a naštartovanie jazierka je veľmi dôležité, pretože sa od toho odvíja celá sezóna, preto by sa mala vykonávať dôkladne a tým predchádzať eventuálnym problémom po zvyšok roka.

Najprv skontrolujte obvod jazierka, či sú všetky kamene na svojom mieste a fólia je v poriadku. Dôkladne vyčistite filtráciu od nečistôt, preperte filtračné média (rohože, kefy atď.), Ale v žiadnom prípade nepoužívajte umývacie prostriedky a saponáty, iba čistú vodu. Ak ste nezachovali trstinu a traviny na jeseň, urobte to na jar, než začnú pučať nové výhony. Staré lístie by sa rozkladalo a uvoľňovalo živiny, z čoho by mali radosť riasy. Rez by sa mal urobiť cca 1-2 cm nad hladinou, ak rastliny nie sú vo vode, nechať dĺžku cca 5 cm

Z jazierka sa pokúste dostať všetky nečistoty a kal pomocou jazierkového vysávača, k úplnému čisteniu vám pomôže ATTACK POND, ktorý vyzdvihne na hladinu vláknitú riasu, lístia atď. A všetko zoberte sieťkou.

Tak, teraz môžete spustiť filtráciu. Až voda v jazierku dosiahne aspoň 10 ° C, aplikujte štartovacie baktérie FILTER POND podľa objemu vody v jazierku, a vypnite UV lampu na 3 dni. Spóry baktérií sa zachytia na filtračných médiách a vyklíčia. Okruh vody im privádza potrebný kyslík a živiny obsiahnuté vo vode (výkaly rýb, zvyšky krmiva, tlejúce časti rastlín, peľ či prachový spad atď.) A tým zamedzujú dostupnosť živín pre vláknité riasy.

Pri rýchlom nástupe jari a kvitnutiu môže dôjsť vďaka množstvo peľu k zakaleniu či zozelenaniu vody, kde pomôže BRILLIANT POND. Dobre naštartovaná filtrácia to zvládne, ak je ale peľa naozaj veľa, môže dôjsť ku "zlomeniu" vody, ktoré má za následok bujnenie rias, najmä vláknité. Na vláknitú riasu, ktorá sa môže po zime v čistej vode objaviť, spoľahlivo zaberá každý z dvoch nami vyrábaných prípravkov, a to SUPER POND a KATA POND. Prípravky sa líšia spôsobom účinku, takže riasa naozaj nemá šancu.