Jazierko na jar

Všetci sa tešíme, až zima ustane. Všetci nie, ale my určite áno.

Jeden z najkrajších pohľadov na jazierko je na jar. Všetko je v rozpuku príroda sa prebúdza, tráva zelená. Často zelená aj voda v jazierku, a to nám celý ten pohľad na romantické jar nepatrne kazí. Môžeme však s nadšením pozorovať aj prirodzené naštartovanie biologickej rovnováhy jazierka, ale jazierku lepšie pomôcť baktériami.

Ako sme spomínali aj v predošlej sezóne, že od jarnej údržby sa odvíja zvyšok sezóny. Je však podstatné sa neukvapnit, jar sa neriadi kalendárom a iste takmer všetci si spomeniete na zimné počasie v apríli. A výhradne jarné v marci. Príroda je mocná čarodejka a v tom je celá tá krása, kedy všetko s údivom pozorujeme, obdivujeme. Dajme ju teda čas a začnime nášmu jazierku pomáhať až keď teplota vody stabilne (niekoľko dní) neklesá cez deň pod 10 ° C. V tú dobu prichádza naša chvíľa a hurá do toho.

Dôležité je spustenie filtrácia, tá je nenahraditeľným prvkom pre čistú vodu v jazierku

Pred samotným spustením skontrolujeme čerpadlo, sanie z jazierka a skimmer. Nahromadené nečistoty z jazierkovej fólie a dna odstránime kefou, sieťkou alebo jazierkovým vysávačom. K dočistenie dna hlavne od vláknitých rias a lístia nám pomôže ATTACK POND. Po spustení filtrácie nadávkujte podľa objemu jazierka štartovacie baktérie.

Čím vyššia teplota vody, tým baktérie do jazierka rýchlejšie rozbehnú biologickú filtráciu. Pozor s kŕmením rýb, ak jazierko nemá zabehnutú biologickú filtráciu a začnete veľa kŕmiť, nasýtia sa voda živinami a rozbujnie sa riasy a tie v jazierku radi nemáme. Ak napriek tomu pri jarnom sprevádzkovaní jazierka začnú rásť vláknité riasy, odporúčame použiť prípravok KATA POND alebo SUPER POND, aby sme predchádzali ich rozrastení a následným problémom s vláknitou riasou po zvyšok sezóny.

A záverom, sa môžeme opäť kochať tým okúzľujúcim pohľadom jazierka na jar.

Príjemné nielen jarné chvíle pri vode, praje Home Pond

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie