96%
98%

Jazierko na jar

Všetci sa tešíme, až zima ustane. Všetci nie, ale my určite áno.

Jeden z najkrajších pohľadov na jazierko je na jar. Všetko je v rozpuku príroda sa prebúdza, tráva zelená. Často zelená aj voda v jazierku, a to nám celý ten pohľad na romantické jar nepatrne kazí. Môžeme však s nadšením pozorovať aj prirodzené naštartovanie biologickej rovnováhy jazierka, ale jazierku lepšie pomôcť baktériami.

Ako sme spomínali aj v predošlej sezóne, že od jarnej údržby sa odvíja zvyšok sezóny. Je však podstatné sa neukvapnit, jar sa neriadi kalendárom a iste takmer všetci si spomeniete na zimné počasie v apríli. A výhradne jarné v marci. Príroda je mocná čarodejka a v tom je celá tá krása, kedy všetko s údivom pozorujeme, obdivujeme. Dajme ju teda čas a začnime nášmu jazierku pomáhať až keď teplota vody stabilne (niekoľko dní) neklesá cez deň pod 10 ° C. V tú dobu prichádza naša chvíľa a hurá do toho.

Dôležité je spustenie filtrácia, tá je nenahraditeľným prvkom pre čistú vodu v jazierku

Pred samotným spustením skontrolujeme čerpadlo, sanie z jazierka a skimmer. Nahromadené nečistoty z jazierkovej fólie a dna odstránime kefou, sieťkou alebo jazierkovým vysávačom. K dočistenie dna hlavne od vláknitých rias a lístia nám pomôže ATTACK POND. Po spustení filtrácie nadávkujte podľa objemu jazierka štartovacie baktérie.

Čím vyššia teplota vody, tým baktérie do jazierka rýchlejšie rozbehnú biologickú filtráciu. Pozor s kŕmením rýb, ak jazierko nemá zabehnutú biologickú filtráciu a začnete veľa kŕmiť, nasýtia sa voda živinami a rozbujnie sa riasy a tie v jazierku radi nemáme. Ak napriek tomu pri jarnom sprevádzkovaní jazierka začnú rásť vláknité riasy, odporúčame použiť prípravok KATA POND alebo SUPER POND, aby sme predchádzali ich rozrastení a následným problémom s vláknitou riasou po zvyšok sezóny.

A záverom, sa môžeme opäť kochať tým okúzľujúcim pohľadom jazierka na jar.

Príjemné nielen jarné chvíle pri vode, praje Home Pond