Kedy je správny čas pripraviť ryby a jazierko na zimu?

Kedy je správny čas pripraviť ryby a jazierko na zimu?

 

 

Mesiac september znamená pre školákov koniec prázdnin a návrat do školských lavíc, pre lastovičky odlet do teplých krajín a pre vinárov potom vinobranie. Pre majiteľov záhradných jazierok znamená september v kalendári čas posledných teplých dní pri jazierku s myšlienkou na pomaly sa blížiaci záver sezóny.

 

 

Kedy pripraviť jazierko na zimu?

 

Jazierko má ešte viac ako jeden mesiac čas. Pokiaľ k nám zavíta babie leto, tak si užijeme farebných krás záhrady a jazierka, ktoré jesenné slnko prináša. September býva ale obdobie, kedy je potreba trochu pomôcť našim šupinatým priateľom v jazierku s prípravou na zimné obdobie.

 

 

Ako a kedy teda pripraviť ryby v jazierku na zimu?

 

So skracujúcimi slnečnými dňami rybie biologické hodiny vycíti, že sa pomaly blíži jeseň. Možno to poznať na ich apetítu. Preto je vhodné stále ryby kŕmiť v dávkach, ktoré skonzumujú. Najvhodnejšie je kŕmiť niekoľkokrát denne. Potrava by mala byť pestrá. Jedálniček by sa im mohol obohatiť napríklad o múčne červy, larvy priadky morušovej, do mäkka varený hrach, alebo vajíčko natrvdo atď. Kvalitné krmivá nepotrebujú žiadne vitamínové doplnky, keďže ich obsahujú dostatočné a vyvážené množstvo, naopak nadmiera vitamínov môže spôsobiť problémy v podobe hypervitaminózy a rybám veľmi uškodiť. Ryby, primárne teda kaprovité, si potrebujú vytvoriť dostatok zásobných látok a mať telo v dobrej vyváženej kondícii bez deficitu akýchkoľvek vitamínov a minerálov. Vhodné je podporiť imunitu a zdravotný stav pridaním rybích probiotík PROBIOTIC POND do vody alebo ku kŕmnej dávke.

 

Ryby, ktoré sú skvele pripravené na zimu, zvládajú potom lepšie rizika nákazy rôznymi chorobami či parazitmi, a to hlavne v jarných mesiacoch. Ďalej lepšie znášajú teplotné výkyvy posledných rokov, kedy voda v záhradnom jazierku aj niekoľkokrát za zimu rozmrzne.

 

Pripravujte šupinaté kamaráti na zimu už teraz.

 

                                                                                         Váš Home Pond