Kedy je správny čas pripraviť ryby a jazierko na zimu?

Mesiac september znamená pre školákov koniec prázdnin a návrat do školských lavíc, pre lastovičky odlet do teplých krajín a pre vinárov potom vinobranie. Pre majiteľov záhradných jazierok znamená september v kalendári čas posledných teplých dní pri jazierku s myšlienkou na pomaly sa blížiaci záver sezóny.

Kedy pripraviť jazierko na zimu?

Jazierko má ešte viac ako jeden mesiac čas. Pokiaľ k nám zavíta babie leto, tak si užijeme farebných krás záhrady a jazierka, ktoré jesenné slnko prináša. September býva ale obdobie, kedy je potreba trochu pomôcť našim šupinatým priateľom v jazierku s prípravou na zimné obdobie.

Ako a kedy pripraviť ryby v jazierku na zimu?

So skracujúcimi slnečnými dňami rybie biologické hodiny vycíti, že sa pomaly blíži jeseň. Možno to poznať na ich apetítu. Preto je vhodné stále ryby kŕmiť v dávkach, ktoré skonzumujú. Najvhodnejšie je kŕmiť niekoľkokrát denne. Potrava by mala byť pestrá. Jedálniček by sa im mohol obohatiť napríklad o múčne červy, larvy priadky morušovej, do mäkka varený hrach, alebo vajíčko natrvdo atď.

Kvalitné krmivá nepotrebujú žiadne vitamínové doplnky, keďže ich obsahujú dostatočné a vyvážené množstvo, naopak nadmiera vitamínov môže spôsobiť problémy v podobe hypervitaminózy a rybám veľmi uškodiť. Ryby, primárne teda kaprovité, si potrebujú vytvoriť dostatok zásobných látok a mať telo v dobrej vyváženej kondícii bez deficitu akýchkoľvek vitamínov a minerálov. Vhodné je podporiť imunitu a zdravotný stav pridaním rybích probiotík PROBIOTIC POND do vody alebo ku kŕmnej dávke.

ryby

Ryby, ktoré sú skvele pripravené na zimu, zvládajú potom lepšie rizika nákazy rôznymi chorobami či parazitmi, a to hlavne v jarných mesiacoch. Ďalej lepšie znášajú teplotné výkyvy posledných rokov, kedy voda v záhradnom jazierku aj niekoľkokrát za zimu rozmrzne.

Pripravujte šupinaté kamaráti na zimu už teraz.

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie