96%
98%

Kedy je správny čas pripraviť ryby a jazierko na zimu?

Mesiac september znamená pre školákov koniec prázdnin a návrat do školských lavíc, pre lastovičky odlet do teplých krajín a pre vinárov potom vinobranie. Pre majiteľov záhradných jazierok znamená september v kalendári čas posledných teplých dní pri jazierku s myšlienkou na pomaly sa blížiaci záver sezóny.

Kedy pripraviť jazierko na zimu?

Jazierko má ešte viac ako jeden mesiac čas. Pokiaľ k nám zavíta babie leto, tak si užijeme farebných krás záhrady a jazierka, ktoré jesenné slnko prináša. September býva ale obdobie, kedy je potreba trochu pomôcť našim šupinatým priateľom v jazierku s prípravou na zimné obdobie.

Ako a kedy pripraviť ryby v jazierku na zimu?

So skracujúcimi slnečnými dňami rybie biologické hodiny vycíti, že sa pomaly blíži jeseň. Možno to poznať na ich apetítu. Preto je vhodné stále ryby kŕmiť v dávkach, ktoré skonzumujú. Najvhodnejšie je kŕmiť niekoľkokrát denne. Potrava by mala byť pestrá. Jedálniček by sa im mohol obohatiť napríklad o múčne červy, larvy priadky morušovej, do mäkka varený hrach, alebo vajíčko natrvdo atď.

Kvalitné krmivá nepotrebujú žiadne vitamínové doplnky, keďže ich obsahujú dostatočné a vyvážené množstvo, naopak nadmiera vitamínov môže spôsobiť problémy v podobe hypervitaminózy a rybám veľmi uškodiť. Ryby, primárne teda kaprovité, si potrebujú vytvoriť dostatok zásobných látok a mať telo v dobrej vyváženej kondícii bez deficitu akýchkoľvek vitamínov a minerálov. Vhodné je podporiť imunitu a zdravotný stav pridaním rybích probiotík PROBIOTIC POND do vody alebo ku kŕmnej dávke.

ryby

Ryby, ktoré sú skvele pripravené na zimu, zvládajú potom lepšie rizika nákazy rôznymi chorobami či parazitmi, a to hlavne v jarných mesiacoch. Ďalej lepšie znášajú teplotné výkyvy posledných rokov, kedy voda v záhradnom jazierku aj niekoľkokrát za zimu rozmrzne.

Pripravujte šupinaté kamaráti na zimu už teraz.