Zelená voda v jazierku

Veľa z vás si povie, čo robím zle? Jazierko aj filtrácie po zime vyčistené, naštartované baktériami a voda krásne čistá. A po necelom mesiaci zrazu sa krištáľovo čistá voda v jazierku mení, znižuje sa transparentnosť a pomaly sa zakaľuje. Ako to? Veď filtrácia beží a rastliny krásne rastú.

zelena-voda-jezirko

Bohužiaľ ak začnú vodné rastliny kvitnúť, už nepotrebujú toľko výživy a z vody takmer prestanú odoberať živiny. Áno, príčina je neskorá jar, práve krásne kvitnúce rastliny produkujúce peľ. Peľ nerobia problémy len alergikom, ale aj čistote vody v jazierku. O to je to horšie, ak máte v okolí jazierka ihličnaté lesy alebo nekonečné žlté lány repky.

Peľ ako pohlavná bunka rastlín je veľmi bohatý na živiny a hlavne fosfor, vďaka malému rozmeru uvoľňuje peľove zrno do vody veľké množstvo živín. A ak nemáme naozaj veľa predimenzovanou filtráciu, tak ten nápor živín jazierko nezvládne a voda sa zakalí či zozelenie nárastom jednobunkových rias (zelená voda). Rovnako kŕmenie rýb a k tomu sa pridá aj ich trenie, ktoré tiež do vody s ikrami vypúšťa veľké množstvo živín. A mnohokrát nepomôže ani UV lampa.

Toto všetko sú príčiny zelenaní a zakalenie vody v jazierku, ktoré prináša jedno z najkrajších období v roku, jar. Home pond vám ponúka rýchlu pomoc, ako mať opäť krištáľovú vodu.

Tu je návod

  • 1) Aplikujte BRILLIANT POND, sprehľadní zakalenú vodu a adsorbuje fosfor ako to hlavnú príčinu zelenaní vody. Časť kalu zoberte z hladiny jemnou sieťkou.
  • 2) Druhý deň pridajte baktérie BACTER POND, pre opätovné nastavenie rovnováhy v jazierku.

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie