96%
98%
Ako pripraviť jazierko na jar? ✅ Kontrolný úlohovník ZADARMO pre vás!

Zníženie pH v bazéne

Správna hodnota pH v bazéne je kľúčová pre zabezpečenie kvality vody, pohodlie kúpajúcich sa a predĺženie životnosti bazénového zariadenia. Ideálna hodnota pH pre bazénovú vodu sa pohybuje medzi 7,2 a 7,6. Ak je pH vody vyššia než táto hodnota, môže to spôsobiť vápenaté usadeniny, zhoršenú účinnosť chlóru a podráždenie očí a pokožky kúpajúcich sa.

 

3 položiek celkom
pH Minus pond 1600g copy
Tip
€8,53
Znižuje pH vody v jazierku na optimálnu hodnotu
611600802
Tester pH Pond – Na meranie pH vody
Novinka Tip
€10,95
Presný kvapkový tester pH pre 120 meraní.
60000099
pH Minus pond 4000g copy
Tip
€18,07

Znižuje pH vody v jazierku na optimálnu hodnotu.

614000802

Zníženie pH v bazéne

Na zníženie pH v bazéne možno použiť špeciálne chemikálie, ako je kyselina sírová alebo pH mínus. Dávkovanie by malo byť vykonávané postupne a vždy by malo byť sprevádzané meraním pH, aby sa predišlo prekročeniu odporúčanej hodnoty. Je dôležité tiež pravidelne kontrolovať hladinu alkalinity, pretože môže ovplyvniť schopnosť vody udržať stabilné pH.

Správna úprava a údržba pH v bazéne zabezpečuje čistú, bezpečnú a príjemnú vodu pre všetkých kúpajúcich sa a zároveň chráni bazénové zariadenie pred poškodením.

K ďalším vyhľadávaným kritériám a otázkam patria napríklad ohľadom vecí ako je: zakalená voda v jazierku, Vláknité riasy, baktérie do jazierka alebo tiež plesň ryb