96%
98%
Ako pripraviť jazierko na jar? ✅ Kontrolný úlohovník ZADARMO pre vás!

Zníženie pH v jazierku

Správna hodnota pH je zásadná pre zdravie ekosystému jazierka. Voda v jazierku by mala mať pH hodnotu medzi 6,5 a 8,5, čo je ideálne pre väčšinu jazierkových rastlín a rýb. Ak je pH mimo tohto rozsahu, môže to spôsobiť stres rýbam, inhibíciu rastu rastlín a môže tiež podporovať rast nežiaducich rias.

 

3 položiek celkom
pH Minus pond 1600g copy
Tip
€8,53
Znižuje pH vody v jazierku na optimálnu hodnotu
611600802
Tester pH Pond – Na meranie pH vody
Novinka Tip
€10,95
Presný kvapkový tester pH pre 120 meraní.
60000099
pH Minus pond 4000g copy
Tip
€18,07

Znižuje pH vody v jazierku na optimálnu hodnotu.

614000802

Zníženie pH v jazierku

Na reguláciu pH v jazierku možno použiť špeciálne produkty, ktoré znižujú kyslosť vody, alebo pridaním vápenca, ktorý zvyšuje pH. Je dôležité pravidelne merať pH a postupovať opatrne pri pridávaní akýchkoľvek chemikálií, aby sa predišlo prudkým zmenám, ktoré by mohli škodiť ekosystému jazierka.

Vždy je najlepšie pristupovať k úprave pH v jazierku prirodzeným spôsobom, napríklad pomocou rastlín, ktoré prirodzene regulujú pH, alebo vetraním vody, čo môže tiež pomôcť stabilizovať pH. Udržiavanie správneho pH je kľúčom k zabezpečeniu zdravého a vyváženého ekosystému jazierka.

K ďalším vyhľadávaným kritériám a otázkam patria napríklad ohľadom vecí ako je: zakalená voda v jazierku, Vláknité riasy, baktérie do jazierka alebo tiež plesň ryb