96%
98%

Zelená voda v jazierku

Veľa z vás si povie, čo robím zle? Jazierko aj filtrácie po zime vyčistené, naštartované baktériami a voda krásne čistá. A po necelom mesiaci zrazu sa krištáľovo čistá voda v jazierku mení, znižuje sa transparentnosť a pomaly sa zakaľuje. Ako to? Veď filtrácia beží a rastliny krásne rastú.

zelena-voda-jezirko

Bohužiaľ ak začnú vodné rastliny kvitnúť, už nepotrebujú toľko výživy a z vody takmer prestanú odoberať živiny. Áno, príčina je neskorá jar, práve krásne kvitnúce rastliny produkujúce peľ. Peľ nerobia problémy len alergikom, ale aj čistote vody v jazierku. O to je to horšie, ak máte v okolí jazierka ihličnaté lesy alebo nekonečné žlté lány repky.

Peľ ako pohlavná bunka rastlín je veľmi bohatý na živiny a hlavne fosfor, vďaka malému rozmeru uvoľňuje peľove zrno do vody veľké množstvo živín. A ak nemáme naozaj veľa predimenzovanou filtráciu, tak ten nápor živín jazierko nezvládne a voda sa zakalí či zozelenie nárastom jednobunkových rias (zelená voda). Rovnako kŕmenie rýb a k tomu sa pridá aj ich trenie, ktoré tiež do vody s ikrami vypúšťa veľké množstvo živín. A mnohokrát nepomôže ani UV lampa.

Toto všetko sú príčiny zelenaní a zakalenie vody v jazierku, ktoré prináša jedno z najkrajších období v roku, jar. Home pond vám ponúka rýchlu pomoc, ako mať opäť krištáľovú vodu.

Tu je návod

  • 1) Aplikujte BRILLIANT POND, sprehľadní zakalenú vodu a adsorbuje fosfor ako to hlavnú príčinu zelenaní vody. Časť kalu zoberte z hladiny jemnou sieťkou.
  • 2) Druhý deň pridajte baktérie BACTER POND, pre opätovné nastavenie rovnováhy v jazierku.